Հակոբ Արշակյանն ընտրվեց ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ
ՀՀ ԱԺ առաջին նստաշրջանի օգոստոսի 4-ի նիստում շարունակվեց ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի ընտրության հարցի քննարկումը: «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից առաջադրված թեկնածու Հակոբ Արշակյանը եզրափակիչ ելույթում անդրադարձավ խաղաղությանը՝ կարեւորելով եւ՛ արտաքին հարաբերություններում, եւ՛ ներքաղաքական կյանքում խաղաղության հաստատումն ու խաղաղ գոյակցությունը:
Այնուհետեւ տեղի ունեցավ գաղտնի քվեարկություն: ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը տեղեկացրեց, որ Հակոբ Արշակյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 71 պատգամավոր: Այսպիսով, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ ընտրվեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Հակոբ Արշակյանը:

At August 4 sitting of the RA NA first session, the debate of the item of the election for the RA NA Vice President continued. The candidate nominated by the Civil Contract Faction Hakob Arshakyan in his final speech touched upon the peace, highlighting the establishment of peace and the peaceful co-existence in the foreign relations and the inner-political life.
Afterwards, voting by secret ballot was held. The Chairman of the NA Counting Commission Narek Babayan informed that 71 deputies voted for Hakob Arshakyan’s candidacy. Thus, the member of the Civil Contract Faction Hakob Arshakyan was elected RA NA Vice President